Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 5 Mayıs 2020 52 Görüntüleme

Ak Parti Yalova’da gözardı diyor

Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanı Yusuf Avcı, Ak Partiyi ayrımcılık yaptığını iddia etti.

Ak Parti Yalova’da gözardı diyor

Başkan Avı yazılı açıklamasında “Pandomi virüsü mücadelesi ile uğraştığımız bu zamanlarda devlet mekanizmasının gayet organize çalıştığını gözlemlediğimiz Yalova’mızda maalesef bu anlamda iktidar partisinin il yönetimini bu süreçte hiç bir varlık gösteremediklerini görüyoruz.

İktidar partisi olmak her zaman veya böyle zamanlarda sadece kendi tabanının ihtiyaçlarını görmez onların sorunları ile ilgilenmez.

Maalesef duyumlarımız yapılan yardımların özellikle sosyal yardım ve erzak yardımlarının dağıtımı konusunda kendi tabanlarından gelen talep ve bilgi  akışına göre yönlendirildiği.

Her ne kadar cumhuriyet ittifakı içinde gözüken bir parti olsak ta şimdiye kadar ne Pandemi sürecinde nede daha önce şehir problemleri ile alakalı hiçbir konuda AK parti il yönetimi bu ittifakın hakkını Yalova’da vermemiştir.

Şimdiye kadar Büyük Birlik Partisi olarak dolaylı veya direkt olarak iyi niyetli siyasi bir profil izleyerek muhalif bir tutumda izlemedik. Ancak 2 yıldır gözlem ve tecrübelerimiz sonucu Ak parti il yönetimi  iktidar imkânlarını kendi tabanının talebi doğrultusunda kullanarak yapması gereken genel vatandaş şikâyet ve ihtiyaçlarını göz ardı etmektedir. Bu konuda bize çok çok şikâyet gelmektedir.

Bu güne kadar gerek kendi imkânsızlıklarımızın gerekse bekleyerek sürecin nasıl yönetileceğini görme adına çok ortada gözükmedik. Ancak Yalova halkının bilmesini isteriz ki bundan sonra çok çok agresif bir siyasi tavır içinde olacağız.

Her konuda bilgi paylaşımı yapılmaz cumhur ittifakının üvey evladı muamelesi görmez ve yüzde sıfır bilmem kaç oyluk bir parti aman ne olacak gibi kokuşmuş bir küçük görme hadsizliğine düşülmez ise o zaman bizde bu ittifakın gerekliliğini yerine getirir ona göre hareket ederiz.

Yalova halkından bu süreçte  bu yapacağımız siyasi projeksiyona destek vermelerini ve yanımızda olmalarını rica ediyoruz. Önümüzdeki süreçte  oluşturacağımız yeni aktif dinamik il ve ilçe yönetimlerimizde görev almak isteyen herkesi bu mücadeleye davet ediyorum” dedi.

 

Tema Tasarım |