Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 15 Nisan 2020 53 Görüntüleme

Altınova Pazarları açılıyor

Altınova ilçesinde kapatılan semt pazarı, yeniden kuruluyor.

Altınova Pazarları açılıyor

Altınova’da semt pazarı açılacak

Altınova ilçesinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçici olarak kapatılan semt pazarı, yeniden kuruluyor. Öte yandan kurul, kapalı mekânlara girişlerle ilgili yeni kararlar aldı.

Altınova İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı doğrultusunda daha önce geçici olarak faaliyeti durdurulan semt pazarı, 16 Nisan 2020 Perşembe günü yeniden açılacak.

PAZARA MASKESİZ GİRİŞ YOK
Altınova ilçesinde koronavirüs salgınını önlemek amacıyla geçici olarak faaliyeti durdurulan semt pazarı yeniden hizmete açılacak. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı’na göre; semt pazarı tezgâhları arasında sosyal mesafe oluşacak şekilde kurulup, girişi ve çıkışları da kontrol altına alınacak.

Vatandaşlar pazara maskesiz giremeyecek. Öte yandan, esnaflar zorunlu olarak maske ve eldiven takacak, yüksek sele bağırmayacak. Öte yandan kurul, kapalı mekânlara girişlerle ilgili yeni kararlar aldı.

KAPILAR AYRI AYRI OLACAK
Yine Altınova İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu; ilçe ve beldelerde bulunan bankalar, marketler, kamu kurum ve kuruluşları, fabrikalar, PTT şubeleri, tahsilat büroları gibi vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde kapıların girişine ve kapıların çıkışlarına ayrı ayrı olacak şekilde el dezenfektanı kurulmasına, ayrıca bu alanlarda giriş ve çıkışlarda kapıların otomatik ya da açık olacak şekilde kullanılmasına, vatandaşların kapılara dokunmadan giriş ve çıkış yapmalarının sağlanmasına karar verdi.

Tema Tasarım |