Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 5 Mayıs 2020 46 Görüntüleme

ÇİFTLİKKÖY’DE DÖRDÜNCÜ KUMAR OPERASYONU

Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğü

ÇİFTLİKKÖY’DE DÖRDÜNCÜ KUMAR OPERASYONU

ÇİFTLİKKÖY’DE KUMAR OPERASYONUNDA 81 BİN 200 LİRA CEZA

Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Asayiş Ekipleri, Sahil Mahallesinde bir adreste kumar oynatıldığı bilgisi üzerine gece saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda 29 adet deste halinde toplamda 1.508 İskambil Kağıdı, 55 adet kumar da marka olarak kullanılan oyun pulu, Bir deste üzerinde oynayanların ismi ve oyun puanı yazılı yazboz kağıdı, 24 adet tombala kağıdı, 90 adet tombala pulu, 2 adet üzerinde rakamlar yazılan oyun bezi, 49 adet para veya marka olarak kullanılan oyun pulu, 3 adet koltuk altında bulunan 100 dolar para ele geçirilmiştir.

15 KİŞİYAKALANDI
Yapılan operasyonda 3 adet oyun masası hazırlandığı ve 2 Kumar oynatan olmak üzere 13 kumar oynayan şahıs ile birlikte toplam 15 şüpheli yakalanarak haklarında yapılacak adli işlemler için İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Şüphelilerden Ö. D. ve Ö. Y. İsimli şahıslara Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçundan ve şüphelilerden S.A, D.K, N.Y., S.K., O.O., T.K., K.B., Y.I., B.Y., S.A., A.H., M.E., M. T. isimli şahısların her birine kumar oynamak suçundan bin 125TL olmak üzere toplam 15 bin 925 TL idari para cezası tatbik edilerek yaptırım kararı uygulandı.

Ayrıca mevcut bulunan Covid-19 virüsü sebebi ile uygulanan tedbirlerin ihlali kapsamında 15 şahsa Hıfzıssıhha Kanunu gereği her birine 3 bin 150 TL olmak üzere toplam 47 bin 250 TL idari para cezası uygulandı.

İkamet sahibi olan şüpheli sahibine günübirlik ev kiralayarak yetkili mercilere bilgi vermediğinden 18 bin 25 TL para cezası idari yaptırım kararı uygulanmış olup, toplamda şüpheli şahıslara 81 bin 200 TL idari para cezası ve iki şahsa adli işlem yapıldı” ifadelerinde bulunuldu.

Tema Tasarım |