Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 18 Nisan 2020 111 Görüntüleme

“Korkmadan bantlarda keyif çatıyorlar.”

Bir çok şehirde Korona ile ilgili veriler açıklanırken, Yalova’da ne yetkililer, nede seçilmiş olan 3 vekilden de il’in durumu ile ilgili hiçbir açıklama yapılmamasına,sosyal medya üzerinden her geçen gün artan tepkiler geliyor.

“Korkmadan bantlarda keyif çatıyorlar.”

 

Yalova’daki durumun vahametini fark etmeyen vatandaşlar tüm uyarılara rağmen dere kenarı ve sahil bandındaki oturma alanlarında güneşin keyfini umursamadan çıkartıyor.

son 2 günden beri ise banka önlerindeki kuyruklar ise her geçen gün uzayarak korona öncesindeki günleri hiç aratmıyor.

Sağlık Bakanlığı haritalarında ülkenin en riskli alanlarından biri olarak kırmızı renkle izah edilen Yalova’da kaç kişinin korana virüsü taşıdığı,Kaç kişinin devlet ve özel hastanelerde tedavi edildiği ve kaç kişin ise hayatını kaybettiği ve Yalova da canla başla çalışan sağlık görevlileri arasında virüs taşıyan kişi veya kişilerin olup,olmadığı bir sır gibi saklanıyor.

Bakanın açıkladığı haritada Yalova her geçen gün daha da kızarmaya başlarken, Koru belediye başkanın açıklaması dikkat çekti .

Koru Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Kamil Yaman, büyükşehirlere getirilen sokağa çıkma yasağının Yalova için de uygulanması gerektiğini söyledi.

Koru ve Çınarcık bölgelerinde yaklaşık beş bin yazlık konuta yazlıkçı geldiğini ve İstanbul’da korona vakalarının Yalova’ya da hızla artacağını belirterek “Ne olur yazın gelin” diyen belde belediye başkanı son olaraktan sosyal medya hesabından, bir açıklama yaptı.

Kamil Yaman, “İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla 31 ilde 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yalova’daki vaka sayısı da birçok büyükşehirden fazla. Bu durumun Yalova halkı açısından büyük bir risk teşkil etmesi nedeni ile bu yasağın Yalova ili genelinde de uygulanması hususunu tüm mülki idare yetkililerimizin dikkatine sunuyoruz” dedi.

Tema Tasarım |