Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 14 Mayıs 2020 47 Görüntüleme

Türkiye tarım ülkesidir

Türkiye güçlü bir ülke, kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış bir ülkedir.

Türkiye tarım ülkesidir

Yalova İl T arım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, 14 Mayıs Dünya Çiftçler Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Suat Parıldar, “Toprağımıza emek ve sevgi veren, sofralarımızdan aşımız, ekmeğimiz eksik olmasın diye alın terleriyle, emekleriyle üreten, ekmeğini topraktan kazanan ve tarımsal üretimin her aşamasında yer alan değerli çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Parıldar, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup, güçlü bir ülke, kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış bir ülkedir. Sayın Bakanımızın ifadesiyle de savunma sanayinden daha önemli bir yer tutan tarım, ülkemiz için bir milli güvenlik meselesidir.

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde tarımın önemi daha da ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda toprağımıza gönül verip çalışmaya ve üretmeye devam eden çiftçilerimizin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyor ve tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”

Tema Tasarım |