Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 28 Mayıs 2020 200 Görüntüleme

Yalova Çevre yolu sona yaklaşıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü, Yalova Armutlu Çevre yolunda inceleme yaptı.

Yalova Çevre yolu sona yaklaşıyor

Yalova’ya gelen Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel ile Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk bundan sonra neler yapılacağını planladılar.

Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü, Yalova Armutlu Çevre yolunda inceleme yaptı.

Yalova’da trafik sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik masaya getirildiği günden her çevre tarafından onay alan ancak gerek kamulaştırma ve gerekse kurumlar arası koordinasyonsuzluk nedeniyle bir türlü hayata geçirilemeyen Çevre Yolu Projesi’nde önemli bir gelişme yaşandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve proje ekibi ile birlikte yolun geçeceği güzergâhta inceleme yaptı.

Güzel ve Tutuk çevre yolunun geçeceği alanı hatta giderek yerinde inceleme yaptı. Burada yapılan değerlendirme sonrasında konuyla ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürümüz Ömer Güzel ile birlikte kentimiz trafiğini rahatlatacak olan çevre yolu projesini ve devam eden hastane bölgesinde yapılacak trafik düzenlemelerini yerinde inceleyerek, konu hakkında görüş alış verişinde bulunduk.

Bu proje ilimiz açısından çok önemli. İlimizde yaşanan trafik sıkışıklığını ciddi şekilde ortadan kaldıracağına inanıyoruz.

Yapılan görüşmelerin bu yolun bir an önce hayata geçirilmesinde önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Tema Tasarım |