Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 18 Nisan 2020 190 Görüntüleme

Yalova’da Kovid 19 sayıları netleşti: vaka sayısı 262

Kovid 19 Virüs salgını ile Türkiye’deki sağlık sistemi canla başla mücadele etmeye devam ediyor.

Yalova’da Kovid 19 sayıları netleşti: vaka sayısı 262

HASTA SAYISI YÜKSELİYOR
Türkiye’de Kovid19 virüs vaka sayısı her gün detaylı bir şekilde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor.

Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısına yayınladığı vaka haritasında Yalova ili genelinde Kovid19 virüsünden dolayı hasta olan kişilerin sayısını 46 olarak açıklanmıştı.

Daha sonra yapılan açıklamada vaka sayısı 64 kişi olarak sosyal medyada yayılırken 12 Nisan 2020 tarihi itibariyle Yalova’da vaka sayısı 182 kişi olduğu iddia edilmişti.

15 Nisan 2020 tarihi itibarı ile Yalova il genelinde vaka sayıları, yapılan testler, Devlet ve Özel hastanelerin yoğun bakımlarında yatan ve Entübe tedavisi gören vakalar netleşmeye başladı.

YALOVA’DA KAÇ KİŞİ KOVİD 19 HASTASI

www.yalovapusula.com’un ulaştığı verilere göre; Yalova’da il genelindeki bilgilere göre en son Kovid19 vaka sayısı 262 olarak tespit edildiği öğrenildi. Toplam 1353 kişiye Kovid-19 testi yapıldı.
Geçtiğimiz hafta ise bu rakam 182 vaka idi. Geçen hafta yapılan test sonuçlarının gelmesi ile hasta sayısında ciddi bir artış oldu.

Kovid 19 testi yapılan: 1.353 kişi.
Pozitif hasta sayısı                               262 kişi.
Sonuç bekleyen;                                   114 kişi.
Negatif çıkan;                                        977 kişi.

YOĞUN BAKIM SAYILARI

Yalova İl genelindeki Kovid 19 tedavisi gören ve Yoğun bakımda yatan hasta sayısı ise 19 kişi oldu. Geçtiğimiz hafta bu rakam 12 vaka idi. İl genelinde ise yoğun bakımda şifa arayanlar arasında;

Yalova Devlet Hastanesinde   6 kişi,
Özel Hastanelerde ise            13 kişi tedavi görüyor.

ENTÜBE SAYILARI

Yalova’da il genelinde bulunan Devlet ve özel hastane yoğun bakımlarında yatan Entübe vakaları netleşmeye başladı. Geçen hafta 4 olan Entübe vakası bu hafta rekor artışla 12 hastaya yükseldiği belirtildi.

Yetkililerin tüm uyarılanına rağmen, yurt dışından gelenlerin karantina kurallarına uymamaları, başta İstanbul ve diğer şehirlerden gelenlerin virüsü farkında olmadan taşımaları, hijyen, sosyal mesafe ve maske takma uyarılarına uymayanların dikkatsizliği ve vurdumduymazlığı nedeni ile Yalova il genelinde Kovid19 vaka sayının arttığı belirtildi.

Tema Tasarım |