Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Emlak 9 Nisan 2020 52 Görüntüleme

YTSO başkanı Yalova’daki bankaları şikayet etti…

YTSO Başkanı Tahsin Becan, Bankalara seslenerek “var olma sebebiniz olan esnafa can suyu olun, taşın altına elinizi…

YTSO başkanı Yalova’daki bankaları şikayet etti…

YTSO Başkanı Tahsin Becan, Bankalara seslenerek “var olma sebebiniz olan esnafa can suyu olun, taşın altına elinizi koyun. yaşanan bu zorlu süreçte bankaları firmalarımıza destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Başkan Erdoğan’ın sık sık ikaz ettiği Bankalar esnafa “Limit yok” diye kredi vermemesine YTSO Başkanı Tahssin Becan isyan etti.

Öte yandan Yalova’lı esnaflar Yalova’nın AK Partili CHP’li üç milletvekiline seslenerek,”Vekil olarak görevinizi yapın.Seçim bölgenizdeki esnafın sorunlarını meclise taşıyın.Sizleri bu zamanda yanımızda görmez isek ne zaman göreceğiz.Bizlere liderlerinizin söylediklerini kopyala yapıştır yöntemi ile anlatmayın “dediler.

Yalova’da bankalar kendi müşterilerine öncelik v ermekle suçlayan Tahsin Becan,” Üyelerimiz bankalara “İşe Devam Kredisi” için müracaata gittiğinde başvuruları bile alınmadan limit yok denilerek reddediliyor.İstihdam sayılarını düşürmeden çalışmaya devam eden ya da geçici olarak faaliyetlerine son veren fakat işçilerine maaşlarını ödeyen firmalarımız, bu zorlu dönemde bankalar tarafından yeterli desteği göremiyor..

SIRA YOK DİYORLAR

Bankalar müşteri ayrımcılığı yapıp öncelikle kendi müşterilerine kendileri ile çalışan firmalara öncelik veriyor.Diğer bir konu ise ödenekleri kendi müşterilerine fazla fazla kullandırmaları… Burada yapılması gereken kredi limitlerini azaltıp daha fazla firmanın kullanılmasını sağlamaktır.Yine en önemli sıkıntılardan birisi de müracaatları bile almadan çok sıra var, ödenek bitti diyerek iş adamlarımıza yardımcı olmuyorlar.

DEVLETİN AÇIKLAMALARINA DİRENİYORLAR

Ülkemizde bu dönemde pek çok işletmenin faaliyetleri geçici olarak durdu. Ciro kayıpları had safhada. Bu sıkıntıların giderilmesi için devletimiz tarafından açıklanan kredi desteklerinde de bankalar üyelerimize yardımcı olmakta direniyorlar. Kredileri hep kredibilitesi yüksek firmalara kullandırıyorlar.Tüm bankalara sesleniyorum. Bu dönem banka karlılığını düşünecek şirket ayrımı yapılacak zaman değildir.

İş adamlarımız, üyelerimiz olmazsa bankacılık kesimi de olmaz. KGF ile riskin %80 i üstlenilmiş durumda. Çalışanıyla, işvereniyle bu krizden ülke olarak hep birlikte çıkacağız. Bu yüzden bankalar olarak üyelerimize destek olun, elinizi taşın altına koyun.Dünya olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerden biran önce kurtulmamız dileğiyle, herkese, sağlıklı, huzurlu günler dilerim.” dedi

Tema Tasarım |