Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Haber 5 Mayıs 2020 137 Görüntüleme

İsrail’den “önemli corona buluşu” açıklaması

16 binden fazla corona virüsü vakasının görüldüğü İsrail’den “önemli bir buluş” açıklaması geldi… Savunma Bakanı Naftali Bennett, İsrail Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nde “hastadaki corona virüsünü nötralize eden bir antikor geliştirildi” açıklamasını yaptı.

İsrail’den “önemli corona buluşu” açıklaması

Corona virüsü salgınında 16 binden fazla Covid-19 vakası tespit edilen ve 237 insanın yaşamını yitirdiği İsrail’den flaş bir açıklama geldi.

İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett, İsrail Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nün corona virüsüne karşı bir antikor geliştirdiğini duyurdu. İsrail Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nü ziyaret eden Bennett, bilim insanlarının corona virüsüne karşı antidotunu geliştirdiğini söyledi. Bağışıklık sistemine destek vererek enfeksiyonu yok etmeyi amaçlayan proteinlerin, hastanın vücudundaki corona virüsünü nötralize ettiğini dile getiren Bennett bu süreç hakkında detayları vermedi.

Bennett, bu tedavi yönteminin ne zaman hazır olacağını ya da henüz insanlar üzerinde test edilip edilmediğine dair bir açıklama yapmadı.

Tema Tasarım |