Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Yalova 30 Mayıs 2020 49 Görüntüleme

Girişimci köylü iş kadını…

Avrupalı Türklerin damak tadı için kilosu 30 tl gibi cüzi, çok cüzi, bir fiyat ile satışa sunmuş bulunuyor.

Girişimci köylü iş kadını…

Manisalı bir asma yaprağı üreticisi olan Öznur Ataseven köyündeki bağında yetiştirdiği asma yapraklarını toplayıp, kurutup, salamura yaparak kavanoza koyup. Naylonda vakumlu şekilde 1 er kilo 5 er kilo bidon arda.

Avrupalı Türklerin damak tadı için kilosu 30 tl gibi cüzi, çok cüzi, bir fiyat ile satışa sunmuş bulunuyor.

Siparişleri “facebook” sosyal medyadaki Öznur Ataseven hesabından, bunları alıp kargo ile yurt içi ve dışı gönderiyor. Sınırsız, damarsız, çok kaliteli yapraklar ile yapılacak zeytinyağlı dolmalar, sarmalar illaki nefis olacaktır.

 

Gurmeler – sıraya girecek…

Ayrıca Fransa’da bulunan Fars, Tunus, Lubna’n, Cezayir’liler, Afrıkalılar ve Fransızlar bu habere çok sevinecekler.

Tuz oranı çok düşük haşlanmış salamuralar. Ilık suda yıkanıp hemen sarma yapılabildiği için çok pratik ve zaman kazandırıcı. Kaliteli ve hilesiz organik gıda oluşu da büyük bir şans. Fransa’da yılın gıda ödülünü almaya aday bu Türk imalatını yapan bir köylü Türk kadını. Küçük bir iş gibi görünse de, Avrupa’da bu kalite sarmalık yaprak bulunamadığından büyük bir başarıya aday. Damak tadını bilen tüm gurmeler sipariş sırasına gireceklerdir.

Türk Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı da bu başarıya kayıtsız kalmaz ve destek verecektir diye de düşünüyoruz. Türk insanı köyde bile olsa, yaratıcıdır.

Bu damak adını ta Fransada, Almanya’da ve tüm Avrupa’da yakında bulacağımız için çok şanslıyız. Girişimci üretici dolma uzmanı Gurme Öznur Ataseven’i tebrik ediyor ve destekliyoruz.

Siparişlerinizi “facebook” tan verebilirsiniz. Hadi gene iyisiniz.

 

 

 

 

Nefis dolmalarınızı nihayet yiyebileceksiniz. Bu virüslü günlerde sağlam, hilesiz, gıdaların önemi çok daha büyük duruma geldi ve unutmayalım ki, midemiz kanalizasyon değildir…

Kalite fizanda bile olsa bulup getirmek günümüzde şart!

Şimdiden herkese afiyetler olsun diyelim o zaman.

P.S

Zeytin yağlı yiyemem,  diye türkü söyleyenlere de, bu haber kapak olsun…Türk mutfağında, özellikle de Azerbaycan mutfağında dolma ve sarmanın 30-dan çok çeşidi yapılmaktadır. Bu yüzen dolma ve sarma Azerbaycan ve Türkiye mutfağının milli yemekleri sırasında yer alıyor. Bu da Türkün mutfağını, örf ve enenelerini çalmaya çalışan Ermeni’lere kapak olsun!

 

 

PROF.DR.OSMAN VANÇiN/PARİS

 

Tema Tasarım |