Bunu paylaş:

">
Ana Sayfa Gündem Yalova 9 Nisan 2020 50 Görüntüleme

La Casa De Papel’in Helsinki’sinden ‘İstanbul’ itirafı

Netflix’in fenomen haline gelen dizisi La Casa De Papel’de ‘Helsinki’ karakterine hayat veren oyuncu Darko Peric, Barcelona…

La Casa De Papel’in Helsinki’sinden ‘İstanbul’ itirafı

Netflix’in fenomen haline gelen dizisi La Casa De Papel’de ‘Helsinki’ karakterine hayat veren oyuncu Darko Peric, Barcelona Kulübü’nün YouTube kanalı için yapılan bir röportajda “Helsinki olmak istemeseydin hangi şehir olmak isterdin?” sorusuna “İstanbul” yanıtını verdi. Barcelona’nın Türkçe Twitter hesabından paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada binlerce beğeni ve yorum aldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Helsinki’nin İstanbul itirafına kayıtsız kalmayarak, ‘Helsinki haklı’ mesajını yolladı.

Netflix’te yayınlanan ve tüm dünyada izlenme rekorları kıran İspanyol dizisi La Casa de Papel’in ana karakterlerinden ‘Helsinki’ye hayat veren Sırbistanlı oyuncu Darko Peric, İspanyol kulübü Barcelona’nın YouTube kanalı için yapılan bir röportajda hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.

Peric’in “Helsinki olmak istemeseydin hangi şehir olmak isterdin?” sorusuna verdiği “İstanbul” yanıtı ise olay oldu.

Yerleştirilmiş video

Ardından Netflix Türkiye hesabından da, “İstanbul, bir şehirden daha fazlası! Ve sen buraya çok yakışırdın Helsinki” mesajı paylaşıldı.

‘OSMAN’ SAHNESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

La Casa De Papel’in 4. sezonu geçtiğimiz hafta, tüm dünyada aynı anda yayınlanmış ve yine izlenme rekorları kırmıştı.Dizinin Türkiye’deki hayranları ise uzun süredir dizide ‘İstanbul’ adında bir karakter görmeyi beklerken ‘Osman’ adında işkenceci bir Türk’le karşılaşınca hayal kırıklığına uğramıştı. Sosyal medyada Netflix’in başka yabancı yapımlarında da Türkleri ‘kötü adam’ olarak gösterdiği belirtilip “Bu dizide de Türkler işkenceci Osman olarak çıktı. Bu tesadüf olamaz” yorumları yapılmıştı.

Tema Tasarım |